Tomchuk Dental

Знімне протезування зубів – ми можемо Вам допомогти!

Протезування зубів та їх види

Втратити зуб – це завжди неприємно, у будь-якому віці. Від естетичного дискомфорту, до змін в дикції чи появи психологічних комплексів, та порушення функції жування – відсутність зубів є відчутною проблемою. На жаль, вирощення та підживлення нових зубів ще й досі відносять до області фантастики. Тому стоматологи виходять із ситуації, вирішуючи протезувати зуби, замість того, щоб заставляти людей страждати.

Існує велика різноманітність зубних протезів, і на найкращий варіант чи вибір того чи іншого вибору протезування зубів може впливати кілька факторів, як ми побачимо далі. Лікарі Tomchuk Dental Clinic враховують всі можливі чинники та пропонують найраціональніший вид  протезування.

За типом фіксації ми можемо класифікувати зубні протези на фіксовані та знімні.

Фіксований зубний протез має на меті частково або повністю компенсувати один або кілька зубів за відсутності коронкової частини. Фіксовані зубні протези можуть бути розміщені на природних зубах або ж імплантуються в кісткову тканину, та не можуть бути зняті пацієнтом самостійно. Вони виготовляються із міцних матеріалів та є гіпоалергенними.

Знімний протез – як випливає з назви, це конструкція, яку можна легко зняти та повернути на місце в порожнину рота. Це протези, що безпосередньо спираються на ясна, певні елементи опори, а також на зуби, що залишилися. Зазвичай їх використовують, коли фіксоване зубне протезування з тих, чи інших причин, не можливе. Вони зручні та не викликають подразнень слизової оболонки, а отже можуть прослугувати досить довго. Завдяки сьогоднішнім технологіям, спеціалісти Tomchuk Dental Clinic зроблять для вас знімний протез настільки акуратно, що дуже важко відрізнити таку конструкцію від справжнього зуба, а отже, естетичний дискомфорт буде мінімальним.

Знімні зубні протези можна виготовити з таких матеріалів:

  • Акриловий протез – акрилова смола є біосумісною із тканинами ротової порожнини. Виготовляються пластмасові зуби, підібрані по формі та кольору, та фіксуються в спеціальний базис. Повний протез кріпиться за допомогою адгезії до слизової оболонки, фактично приліпаючи до неї. У неповній конструкції протезу можуть бути гачки, пристосовані до наявних зубів, щоб утримати протез. До речі, повний акриловий протез верхньої щелепи кріпиться набагато краще, за рахунок рельєфу нашого піднебіння.
  • Бюгельний протез – це протез із металевими каркасом та опорною конструкцією, та акрилових зубів. Він фіксується на спеціальних кріпленнях, схожих на гачки, які охоплюють сусідній зуб, не пошкоджуючи його емаль, або ж на спеціальний замок, що робить кріплення протезу більш жорстким.
  • Комбінований протез – в його основі лежить акриловий протез, але також наявні багато утримувальних металевих елементів. При цьому середня частина такого гібридного протезу має металевий каркас, як правило, з нержавіючої сталі. Це зменшує площу базису протезу, що необхідно в певних випадках.
  • Нейлоновий протез, який також називають напів-гнучким, використовується тільки при частковому протезуванні. Через гнучкість матеріалу, він не злипається із слизовою оболонкою. Для утримання цього протеза на місці потрібні зуби на які спиратимуться опорні елементи. Хоча цей різновид протезів дуже часто використовуються, через деякі недоліки у користуванні ними пацієнти мають труднощі, та їх складно ремонтувати. Інноваційні матеріали дозволяють реставрувати гнучкими протезами ефективніше, та дозволяють мати більший термін експлуатації.

Вибір знімного протезування досить широкий, і, який саме протез обрати, Вам допоможуть у Tomchuk Dental Clinic наші фахівці.

Приходьте до нас у клініку вже зараз і ми допоможемо з вибором протеза який підійде саме Вам!

Наші роботи

Спеціалісти

сидоренко

Сидоренко Андрій Тарасович

хірург, терапевт, ортопед

Записатись на прийом