Tomchuk Dental

Незнімне зубне протезування – вкладки, коронки, штифтові зуби

Фіксований зубний протез має на меті частково або повністю замістити один або кілька зубів за відсутності коронки або кореня. Фіксовані зубні протези можуть бути розміщені на природних зубах, коренях або зубних імплантатах (протези на імплантаті) і не можуть бути зняті пацієнтом.

При затвердженні плану виготовлення нерухомого протеза протокол протезування включає попередню підготовку природних зубів, які, як правило, зішліфовуються на товщину протезу і будуть покриті коронками або мостами, зацементованими стоматологом. У випадку фіксації протеза на імплантатах вони будуть закріплені (прикручені) до них.

Протез на зубному імплантаті, як правило, фіксується назавжди, але бувають випадки, коли його можна зняти, прикріпивши його до зубних імплантатів затискачем, затискаючими пружинами або «затискачами», які фіксують протези надійно, однак дозволяють їх зняти за потреби.

Незнімні зубні протези класифікуються наступним чином:

  1. Стоматологічна коронка – елемент у формі природного зуба, по формі як корона, зацементований на природній коронці зуба. Це порцелянова або керамічна коронка, зазвичай має металевий чи керамічний ковпачок всередині.
  2. Зворотний і коронний – однаковий напрямок для коронки, але масивний і з подовженням, входить у природний зубний канал, де зазвичай цементується металевим. Цей тип нерухомого протеза виникає лише тоді, коли можливо зберегти корінь природного зуба, що свідчить про девіталізацію.
  3. Міст (місток між зубами) застосовується, коли вже є один або кілька відсутніх зубів.
  4. Фасетка – в основному зубні поверхні складаються лише з передньої частини коронки, а тонкий шар виступає в ролі «облицювання», яке прилягає до передньої частини природних зубів, зношуючись на її невеликій поверхні. Вони можуть бути порцеляновим шпоном або акриловою смолою, і їх функція, як правило, підвищує естетику.
  5. Клейкий протез (іммедіат-протез або міст Меріленда) – стоматологічні протези зазвичай мають зуб з двома виступами, який можна зафіксувати або приклеїти, вклеюючи його на зуби, які є поруч. Оскільки природні зуби мають перевагу в тому, що стійкі до стирання, він лише компенсує втрату одного зуба, оскільки саме протезом закриється цей дефект за одне відвідування стоматолога, однак цей протез розглядається як тимчасовий зі строком служби до двох років. І неодмінно має бути замінений на імплант чи мостоподібний протез.

Переваги незнімних протезів: якісне заміщення втрачених зубів, стійкість до значного жувального навантаження, висока естетичність. Ще одна велика перевага пов’язана з тим, що цей протез набагато комфортніший за інші, оскільки закриває лише ділянку зубної дуги, повноцінно її відновлюючи і не виходячи за її межі. Однак незнімні протези мають вищу ціну, порівнюючи зі знімними протезами.

Який вид протезування краще саме у вашому випадку ви можете взнати на консультації у нашій клініці.

Наші роботи
Спеціалісти
сидоренко
Сидоренко Андрій Тарасович

хірург, терапевт, ортопед

Записатись на прийом