Tomchuk Dental

Записатись на прийом

Панорамний знімок

Часто трапляється, що пацієнт хоче отримати комплексну консультацію по всім зубам. Але не завжди лікар може проконсультувати без діагностики. Особливо, якщо він обмежений в часі прийому. На допомогу приходить сучасна рентгенологічна діагностика. Панорамне зображення зубів дозволяє точно та об’єктивно оцінити стан зубів. Для цього робиться лише один знімок. На ньому можна побачити повністю зубний ряд разом із щелепою та скронево-нижньощелепними суглобами. Саме тому стоматологи часто видають направлення саме на цей вид обстеження перед комплексним лікуванням. Ортопантомограма не вимагає спеціальної підготовки пацієнта, а останній триместр вагітності – єдине протипоказання.

Найчастіше на безкоштовній консультації у Tomchuk Dental Clinic задають такі питання:

Коли потрібно зробити панорамну рентгенографію зубів? Як робиться панорамний рентген зубів? Чи можна робити рентген зуба під час вагітності?

Пантомограма, тобто панорамне зображення щелепи та зубних дуг – це не що інше, як розгорнуте рентгенологічне дослідження. Відмінність лише в тому, що на одному знімку видно всі верхні та нижні зуби. Крім того, ви можете побачити зуби, які знаходяться в кістці та ще не прорізались, а також інші особливості анатомічної будови щелеп та зубів.

Це зображення є більш точним, ніж рентгенівський знімок одного зуба, адже воно показує на 300 відсотків більше площі, ніж локальне зображення. Великою перевагою пантомограми є також той факт, що під час цифрового обстеження пацієнт отримує на 80 відсотків меншу дозу рентгенопромінення, шкідливого для здоров’я, ніж при традиційній плівочній рентгенографії зубів.

Коли потрібно зробити панорамну рентгенографію зубів?

Ортопантомограма повинна бути зроблена перед початком лікування зубів, особливо якщо пацієнт не відвідував стоматолога протягом останніх шести місяців. Може виявитись, що, хоча зовні немає жодних ознак патологічного процесу, карієс може розвинутись між зубами. Стоматолог може дізнатися про скриті каріозні дефекти лише після просвердлювання зуба або після зйомки панорамного рентген-знімка. Таке обстеження не тільки допоможе в діагностуванні карієсу, але також дозволить побачити, чи добре запломбований зуб та чи правильно проведено лікування кореневих каналів.

Панорамний знімок також необхідний, коли ми плануємо виготовлення протезів, розміщення імплантатів або ортодонтичних апаратів. Хірург може направити вас на таке обстеження для планового видалення, наприклад, кутніх зубів. Також за допомогою ортопантомографії діагностуються та відстежується динаміка різних захворювань пародонта, включаючи ступінь атрофії щелепних кісток, а також виявляються кісти та діагностуються пухлини саме таким чином.

Цей метод також корисний у дитячій стоматології, оскільки дозволяє швидко діагностувати вади зубів та прийняти рішення про лікування. Передбачається, що мінімальна вікова межа для пантомограми, яка є дозволеною для дитини, становить 5 років, і це пов’язано з можливістю співпраці рентгенолога з маленьким пацієнтом.

Як робиться панорамний рентген зубів?

Дослідження займає не більше 5 хвилин. Не потрібно готуватися до цього, не потрібно поспішати і відмовлятися від прийому регулярних ліків. Перед знімком потрібно лише зняти металеві предмети в області обличчя (окуляри, прикраси, знімні металеві протези). Пацієнт ставить підборіддя на спеціальну підставку та береться за поручні. Потім пантомограф буде обертатися навколо голови і зробить знімок. Фото одразу з’явиться на моніторі, і пацієнт отримає роздруковану копію.

Чи можна робити рентген зуба під час вагітності?

Вагітність – головне протипоказання до панорамного знімка зубів. Хоча передбачається, що разова доза опромінення під час обстеження в 8 разів нижча, ніж під час рейсу з Лос-Анджелеса в Нью-Йорк, вагітні жінки повинні обрати таке обстеження лише тоді, коли користь перевищує ризик, наприклад у випадку серйозних травм чи ускладнень після попереднього лікування. Крім того, живіт слід захистити спеціальним свинцевим фартухом, що запобігає проникненню променів у плід. Звичайно, ступінь радіаційної шкідливості залежить від дози та триместру вагітності. Однак якщо немає виключної потреби, не варто обирати зубну панораму.

Рентгенографічні дослідження у Tomchuk Dental Clinic на проспекті Миру 19/18 у Києві проводяться на сучасному обладнанні, тож обстеження є швидким, комфортним та безпечним.

Наші роботи

Спеціалісти

Матюшко Дмитро

Матюшко Дмитро

Рентген-лаборант

Записатись на прийом