Tomchuk Dental

Ортодонтичне лікування дітей

Ортодонт для дітей – є найбільш популярна професія лікаря-стоматолога в Україні. Рівні та здорові зуби – це є основа успішного майбутнього. Тож, стоматологи «Tomchuk Dental Clinic» (Дніпровський район у м. Києві) ефективно виявляють порушення росту та положення щелеп й провадять ефективні методики лікування ортодонтичної патології, що дають найшвидші та найкращі результати ортодонтичного лікування і можуть бути досягнуті вже у дітей та підлітків.

Мета лікування лікаря-ортодонта – досягти правильної форми та гармонійного функціонування зубів, встановивши корегувальний ортодонтичний апарат та створити умови для правильного розвитку щелепи.

Коли ми говоримо про встановлення зубних брекетів, тому ми найчастіше думаємо про дітей. Це цілком зрозуміло, оскільки, за деякими даними, більше третини дітей віком до 18 років потребує консультації ортодонта.

Коли вперше дитині відвідати ортодонта?

Найпоширенішими ознаками, на які батькам потрібно звернути особливу увагу у дитини, є:

  • шкідливі звички (дитина занадто довго смоктала пустушку або палець);
  • занадто багато або мало місця між зубами;
  • виступлені передні зуби;
  • неправильний прикус;
  • проблеми з мовою та жуванням;
  • дихання через рот.

Коли випадають молочні зуби – саме час підійти до ортодонта. Не затримуйте перший візит до ортодонта. Дитині краще відвідувати ортодонта заздалегідь, ніж звернути увагу на вади прикусу коли будуть вже реальні проблеми і провадити профілактичні заходи буде вже занадто пізно.

Рекомендується, щоб дитину вперше приводили до ортодонта в період зміни тимчасових зубів на постійні. У рідких випадках при нерівномірному рості щелепи, навіть раніше, у той час, коли у дитини є молочні зуби.

Найкраще обговорити всі виявлені проблеми з дитячим лікарем-терапевтом. Якщо стоматолог оцінить, що це є серйозна проблема, яка потребує ортодонтичного лікування, він направить Вас з дитиною на обстеження до ортодонта.

Наступна порада стосується профілактики ортодонтичної патології. У деяких випадках можна запобігти необхідності ортодонтичного лікування, вживши самостійно профілактичні заходи, про що знають більшість батьків. Ротове дихання, смоктання великого пальця і довге використання пустушки – три дуже поширені причини, які приводять дитину до ортодонта.

Як проводиться ортодонтичне лікування дітей по етапах?

Ортодонт спочатку проводить ретельне обстеження і вирішує, залежно від типу патології, чи має дитина потребу у ортодонтичному лікуванні та коли настане слушний час для початку терапії.

Лікар-ортодонт виставляє діагноз на підставі морфологічних та функціональних ознак, які також записані в спеціальній угоді про ортодонтичне лікування, підписаній батьками. Відповідно до цих критеріїв, ортодонт оцінює, чи це легка, середня, тяжка або дуже тяжка патологія. Також оцінюється загальний стан дитини.

У чому причина довготривалого лікування в ортодонтів?

У ортодонтичному лікуванні важливі три періоди: консультація ортодонта, складання плану та початок лікування. До активної стадії слід відносити: лікування та фіксація досягнутого результату.

Перший триває з моменту подання направлення на перший огляд в ортодонта. Потім все відбувається повторно, тому, що потрібно дочекатися початку активного лікування, яке може початися через кілька років після першого обстеження.

Найбільше часу займає складання плану ортодонтичного лікування та встановлення апаратів. Активний етап триває кілька місяців і лікар-ортодонт лише коректує його. Чим важча патологія тим більше часу потрібно приділити пацієнту. Очікується, що лікування дітей з легкими порушеннями зубів та щелеп, триває не більше ніж рік, однак на практиці цей строк подовжується до двох років та більше. Якість ортодонтичної допомоги залежить від обраного виду лікування, а саме від співвідношення ціни та ортодонтичного апарату для дитини.

Однак у стоматології «Tomchuk Dental Clinic» ми завжди лікуємо висококваліфіковано та йдемо на зустріч нашим маленьким пацієнтам і пропонуємо декілька варіантів лікування. Шлях до гарної посмішки значно коротший з нашими лікарями.

Наші роботи

Спеціалісти

сидоренко

Сидоренко Андрій Тарасович

хірург, терапевт, ортопед

літовченко

Літовченко Руслан Ігоревич

хірург, эндодонтист

Записатись на прийом