Tomchuk Dental

Дитяча стоматологія

Педіатрична стоматологія (педодонтія) – це розділ стоматології, яка вивчає та забезпечує вирішення проблем, пов’язаних зі здоров’ям ротової порожнини та зубів у період від народження до кінця підліткового віку. В стоматології він називається педодонтія. З прорізуванням молочних зубів дітей зубощелепна система проходить через різні періоди, поки не проріжуться постійні зуби. Ця галузь науки включає різні сфери застосування, такі як виявлення та попередження порушень розвитку зубів, призначення методів профілактики карієсу на молочних та постійних зубах, застосування різних приладів для запобігання втрати зубів, що можуть виникнути внаслідок раннього видалення зуба, протезування у дітей народжених без зубів.

У якому віці Ваша дитина може потрапити на прийом до стоматолога?

У Tomchuk Dental Clinic діти вікової групи 0-15 входять у зону компетенції дитячої стоматології. Вона охоплює тривалий період, включаючи беззубий період у дітей цього віку, період, в якому переважають молочні зуби, період, у якому молочні зуби випадають, період змішаного зубного прикусу, в якому зуби починають змінювати один одного, і період, у якому завершуються формуватись постійні зуби.

Які строки прорізування зубів у дітей?

У дітей зуби починають різатись приблизно з 6 місяців. Цей період у деяких дітей може зайняти до 10-11 місяців. З 3-річного віку діти мають у роті 20 молочних зубів. Цей процес стосується кожного і є нормальним. Постійні зуби у дітей починаються з 6 років. Постійні зуби завершують прорізуватись до 12-13-річного віку. З початком прорізування молочних зубів у роті виникає багато проблем. Такі симптоми, як збільшення кількості слини у немовлят, анорексія, порушення сну, біль, лихоманка та підвищений інстинкт кусати різні предмети є досить поширеними. Щоб мінімізувати ці наслідки, необхідно переконатися, що дитина жує. Для цього слід забезпечити масаж ясен і зниження тиску на них. Тому рекомендується до вживання холодна морква або банан, а для розваги дитини можна використовувати гумові кільця для зубів. Важливим моментом тут є те, що дитина повинна сидіти вертикально, і до того ж малюк не повинен залишатися в цей час на самоті. Такі продукти, як йогурт і пюре, охолоджені в холодильнику, можуть надавати заспокійливу дію на ясна. Стоматологічні знеболювальні гелі можна використовувати за призначенням лікаря. Якщо ці методи не підходять, можна використовувати знеболюючі препарати з вмістом парацетамолу.

Яке правильне харчування дітей?

Грудне молоко, штучне молоко або продукти, які займають важливе місце в харчуванні немовлят, містять цукор як природний компонент. У цей період цукор або мед додають в їжу для немовляти, щоб краще годувати дитину. Якщо дитина отримує їжу з грудним молоком або пляшкою перед сном вночі, їжа накопичується в роті і залишається тут довгий час. Завдяки цукру, який містить їжа, створюється сприятливе середовище для зубного карієсу, викликаного тривалим контактом цукру з зубами. Тому слід звернути увагу на очищення ротової порожнини немовлят, яким дають їжу перед сном. Найкращим рішенням є давання малюкам води перед сном.

Для профілактики карієсу стоматологи Tomchuk Dental Clinic дають такі рекомендації:

  • Слід заборонити сон дитини з пляшечкою вночі.
  • Підсолоджувачі, такі як цукор або мед, не слід додавати в їжу або молоко.
  • Силіконову соску не слід занурювати в такі речовини, як мед та варення.
  • Після годування рот слід очистити чистою ганчіркою та дати чисту воду.

Будьте здорові та приходьте на безкоштовну консультацію до наших лікарів. Колектив Tomchuk Dental Clinic залюбки проконсультує вас та допоможе в свідомому догляді за Вашою дитиною!

Наші роботи

Спеціалісти

Записатись на прийом