Tomchuk Dental

Видалення молочних зубів

У практиці дитячого стоматолога бувають випадки, коли єдиний вихід для успішного лікування – екстрадиція або видалення зуба.

Фахівці Tomchuk Dental Clinic розуміють, що видалення зуба для дитини – важкий психологічний момент. Тому дитячий стоматолог у повсякденній роботі намагається зберегти молочні зуби якогомога довше і видаляти тільки тоді коли це дійсно потрібно.

Хірургічне втручання показане при таких станах, як:

 • запалення навколозубних тканин, що виникло внаслідок нелікованного карієсу – періодонтит;
 • рухливість зуба через запалення тканин;
 • травма (перелом);
 • не випадіння молочного зуба у строк, тим самим утруднюючи прорізування постійного зуба.

У разі запалення або травми слід невідкладно записуватися на прийом до лікаря, так як зволікання з лікуванням матиме серйозні наслідки і для здоров’я порожнини рота, і для загального здоров’я малюка.

Якщо немає часу шукати потрібну інформацію, зателефонуйте нам – ми відповімо на ваші запитання. Ми не нав’язуємо непотрібних процедур, тому чесно скажемо, що і коли вам потрібно провести.

Психологічна підготовка дитини до видалення зуба

Більшість дітей рано чи пізно стикаються з необхідністю видалення зуба. Для швидкого і якісного проведення цього виду хірургічного втручання важливо підготувати і емоційно-психологічний стан дитини. Професіонали Tomchuk Dental Clinic знають всі нюанси, які потрібно врахувати при лікуванні дітей. Але особливе значення мають і дії батьків:

 • Напередодні прийому почитайте з малюком тематичну казку або розкажіть супергеройський історію. Нехай він знає, що в стоматології живуть добрі герої, а всі принцеси і лицарі спокійно реагують на стоматологів.
 • Під час прийому не нервуйте, будьте спокійні і впевнені. Ваша реакція на те, що відбувається дуже важлива для дитини.

Етапи видалення зубів у дітей

Дитині потрібно дати трохи часу, щоб він адаптувався в клініці. Можливо, трохи пограв, якщо ви прийшли раніше, а лікар ще займається з іншим пацієнтом. Наступним етапом є знайомство зі стоматологом. Лікар розміщує малюка в кріслі і пояснює, що буде відбуватися. Без слів про біль і демонстрації стоматологічних інструментів. Якщо потрібно, доктор робить знеболювання, після цього – проводить операцію. Спеціалісти Tomchuk Dental Clinic завжди знайдуть підхід до вашого малюка, а адміністратор дарує подарунок від клініки, щоб дитина пішла з хорошим настроєм.

Що робити після видалення

Видалення – серйозне втручання, яке вимагає правильного догляду під час післяопераційного періоду. Перший час важливо стежити за станом дитини, дотримуватися рекомендацій лікаря по харчуванню та доглядом. Легка припухлість щоки, почервоніння ясен, чутливість на місці втручання – нормальні явища, через які не варто переживати.

Але, якщо дитина відчуває нездужання і у неї підвищується температура в перший-другий день, це може бути сигналом про розвиток запального процесу. В цьому випадку потрібно зв’язатися з лікарем для призначення протизапальних полоскань або препаратів.  Якщо у вас виникають будь-які сумніви, ви можете завітати до  нас ще раз.

З нами зручно: ми знаходимося на лівому березі Києва наша стоматологія розташована на проспекті Миру 19/18 (поруч Метро Дарниця, площа Дарниця)

Маршрут та відгуки про нашу клініку Tomchuk Dental Clinic Ви можете знайти на картах Google

Знеболювання при видаленні зубів у дітей

Видалення тимчасового зуба у дитини може бути болючим. Сучасні техніки анестезії безпечні і дають можливість:

 • уникнути неприємних відчуттів;
 • знизити емоційне навантаження на дитину;
 • провести при необхідності додаткову санацію порожнини рота.

Видалення молочних зубів під місцевим знеболенням

Локальна анестезія буває двох видів:

аплікаційна (на ясна наноситься препарат, що знижує чутливість). Зазвичай такі медикаменти приємні на смак, і діти із задоволенням їх сприймають;

інфільтраційна (вводиться за допомогою шприца). Щоб дитина не хвилювався, ми робимо укол не показуючи шприц. Говоримо, що це – спеціальна заморожуюча трубочка.

Видалення молочних зубів під загальним наркозом

У нашій клініці можна провести видалення зуба під загальною анестезією. У деяких ситуаціях, коли дитина дуже сильно боїться лікування або по ряду причин не може сидіти нерухомо, – це єдиний варіант. Загальний наркоз допускається в таких випадках:

 • необхідність складного комплексного хірургічного втручання;
 • занадто збудлива дитина з наявністю захворювань ЦНС;
 • діти до 2-х років.

Раннє видалення молочних зубів

Передчасне видалення тимчасових зубів, коли до природної зміни залишилося багато часу – одна з проблем у стоматології. Тривала відсутність зуба в ряду має негативні наслідки:

 • порушення прикусу і мови;
 • порушення в розвитку щелепно-лицьового апарату;
 • проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту.

Щоб уникнути таких наслідків, потрібно зберегти місце для нормального прорізування постійного зуба. Для цього дитячий лікар встановлює спеціальне кільце-розпірку.

Крім цього, щоб мінімізувати негативні наслідки видалення і домогтися правильного розвитку здорових зубів, лікар-стоматолог може порекомендувати відвідати ортодонта після видалення.

Ми допоможемо вашій дитині обійтися без серйозних патологій або усунути їх наслідки.

Видалення молочного зуба, вартість

Видалення тимчасового зуба у дитини може бути болючим. Сучасні техніки анестезії запроваджені у нашій клініці є безпечні і дають можливість уникнути неприємних відчуттів, знизити емоційне навантаження дитини та провести при необхідності додаткову санацію порожнини рота. Видалити молочний зуб у стоматології Tomchuk Dental Clinic, що розташована на проспекті Миру у Києві, є безпечно і безболісно, операція проводиться найкращими спеціалістами.
 Записуйтеся на прийом до наших спеціалістів у Tomchuk Dental Clinic!

Тож звертайтесь до нас на консультацію. Це БЕЗКОШТОВНО.

Ваша дитина боїться йти на видалення молочного зуба?

Приводьте її до нас. Ми знайдемо підхід до маленького пацієнта!

Наші роботи

Спеціалісти

Записатись на прийом