Tomchuk Dental

Вибір ортопедичної конструкції

Стоматологія сьогодні творить справжні чудеса. Незважаючи на це, зберегти зуби здоровими в похилому віці не так-то й просто. Як правило, люди похилого віку потребують протезування. При цьому важливо правильно вибрати відповідну ортопедичну конструкцію. На даний момент вибір протезів величезний. Кожен матеріал і виріб мають, як свої переваги, так і недоліки. Тому потрібно брати до уваги індивідуальні особливості пацієнта, враховуючи його клінічну картину, стану порожнини рота, та побажання.

Стоматологи Tomchuk Dental Clinic допоможуть обрати та виготовити протези за вашими показаннями. Проте, для свідомого вибору з існуючих варіантів протезування, ми пропонуємо ознайомитись з основними різновидами ортопедичних конструкцій.

Різновиди ортопедичних конструкцій

Щоб правильно визначитися з вибором протеза, потрібно врахувати ряд факторів. В першу чергу, протез повинен повноцінно відновити функції втрачених зубів. Також, вибір типу ортопедичної конструкції залежить від уподобань пацієнта і його фінансових можливостей. Який варіант обрати щодо клінічної ситуації та найкращої естетики підкаже лікар.

Розберемося, які взагалі бувають види зубних протезів. Класифікація проста, вони бувають незнімні та знімні. Визначити, який вид протезу краще підійде, буває досить складно. Кожен протез має свої особливості, позитивні й негативні моменти. Головні відмінності між протезами – це показання до його використання, естетичні показники та цінова політика.

Який знімний протез краще встановити?

Спочатку потрібно зрозуміти, яка взагалі конструкція необхідна. Знімні ортопедичні вироби підрозділяються на два основних типи: повні знімні, який заміщує весь зубний ряд, та знімні часткові, де штучно виготовляється кілька зубів. У свою чергу, кожен з цих видів поділяється на різні типи, що відрізняються один від одного матеріалом з якого вони виготовлені і функціональними особливостями. Вибір необхідної ортопедичної конструкції, головним чином, залежить від того, скільки зубів є в порожнині рота.

Фіксація протезів

Одним з головних критеріїв при виборі протезу є надійність його фіксації в порожнині рота. Якщо говорити про незнімні конструкції, то найнадійніший спосіб їх фіксації – це установка протеза на імплантати, які попередньо вкручуються в кісткову тканину. Мінусом подібного виду протезування є висока вартість зубних імплантів.

Для того щоб визначитися з тим, який же варіант протезування підібрати, потрібно зрозуміти, які недоліки та переваги має обраний протез.

 

Незнімні ортопедичні конструкції

До незнімних ортопедичних конструкцій, які можуть застосовуватися, як при втраті одного, так і декількох зубів, відносяться:

  • коронки (металеві / металокерамічні / суцільно керамічні);
  • мостовидні конструкції (металеві / металокерамічні / суцільно керамічні);
  • вкладки;
  • вініри;
  • протезування на імплантатах.

Після того, як вони встановлені лікарем, ви не можете самостійно їх зняти. В цьому є приємний бонус, що не потрібно думати, чи є протез на місці, чи немає. Також не виникає проблем із зберіганням, як зі змінними. Вони повністю заміщають функцію втрачених зубів.

Повні знімні протези

При повній відсутності зубів на одній, або на обох щелепах, пацієнту пропонують встановити повні знімні протези. Крім стандартних пластинчастих знімних конструкцій, існують також нейлонові протези. Вони виготовлені за сучасними методиками, тому є міцнішими і більш довговічними, а естетично виглядають набагато привабливіше. При належному догляді і дотриманні рекомендацій лікаря, протези можуть прослужити Вам багато років, зберігаючи первинний зовнішній вигляд і функції.
 

Частково-знімні протези

При втраті декількох зубів, одним з варіантів їх відновлення, є частково-знімні протези. Виготовляються такі конструкції з пластмасового базису або металевого каркаса. До основних видів відносяться: пластмасові частково-знімні протези, бюгельні частково-знімні конструкції і нейлонові ортопедичні вироби.

Особливості нейлонового протеза

  • Еластичність конструкції. Завдяки матеріалу, з якого вони виготовлені, протези дуже м’які, легкі і гнучкі. Вони з легкістю можуть приймати форму вашого піднебіння, а це, в свою чергу, забезпечує ідеальну фіксацію.
  • Гігієнічність. Протези з нейлону не виділяють ніякого запаху і не вбирають вологу, завдяки чому на їх поверхні немає скупчення бактерій. В них не накопичуються шкідливі речовини, тому вони не зможуть нашкодити вашому організму.
  • Зовнішній вигляд. Конструкції з нейлону виглядають дуже природно, відповідаючи натуральній формі і кольору зубів. Крім цього свій естетичний вигляд вони зберігають протягом декількох років.
  • Гіпоалергенність. Нейлонові конструкції біосумісні з організмом людини, тому не викликають ніяких алергічних реакцій.

 

Особливості пластинчастих протезів з пластмаси

Пластинчасті протези – найпростіший варіант відновлення відсутніх зубів. Використовуються, як в якості постійної ортопедичної конструкції, так і в якості тимчасового протеза. Такі конструкції досить прості у використанні, а також мають невисоку вартість. Мінусом подібних конструкцій є довгий період звикання до протезу.

Особливості бюгельних протезів

Бюгельні протези зручні у використанні, надійні і міцні навіть при тривалому терміні експлуатації. Головна їхня перевага – правильний розподіл жувального навантаження.

Основа бюгельного протеза – це каркас у вигляді металевої дуги з елементами для кріплення. Кріпитися протез може за допомогою гачків або ж замків, що чіпляються за зуби, що залишилися. Виготовлений каркас із сплавів, що мають високу міцність.

Який протез вибрати: знімний або незнімний?

Щоб зробити правильний вибір, потрібно врахувати ряд факторів: кількість втрачених зубів, естетичні вподобання і фінансові витрати. Незнімні ортопедичні конструкції набагато краще відновлюють жувальні функції, а також естетику посмішки людини. Незважаючи на це, вибір пацієнтів часто падає на знімні ортопедичні протези, оскільки їх вартість в рази менше незнімного протезування, і тим більше, протезування на імплантатах.

 Який саме варіант протезування підійде до Вашої ситуації Вам порадять  стоматологи Tomchuk Dental Clinic на проспекті Миру 19/18. Однак треба зауважити, що всі протези виготовляються за достатніх клінічних умов та показань. Тож, запишіться до нас на консультацію та дослухайтеся до порад Вашого стоматолога.

 

Наші роботи

Спеціалісти

Андріяшик Роман Іванович

лікар-ортодонт, терапевт

Записатись на прийом